День пам'яті жертв депортації кримських татар

Дата: 18.05.2023 09:04

Цього дня 1944 року, радянська влада розпочала примусову департацію кримських татар. З півострова було вивезено понад 200 тисяч осіб. Офіційною причиною примусового вивезення стало звинувачення усього кримськотатарського населення у зраді. Департація мала катастрофічні наслідки для людей у місцях заслання. Протягом року, до закінчення війни, від голоду хвороб і виснаження загинуло понад 30 тисяч осіб. Понад 20 років радянська влада повністю заперечувала злочинний характер своїх дій.
Багато людей так і не змогли повернутися до своїх осель.
Правонаступниця радянського союзу держава-терористка росія чинить злочини проти людяності не лише в Криму, а й на всій території України. Але Украна вистоїть та переможе! Ми повернемо те, що нам належить.Усі кримські татари і всі українці повернуться додому.

Вічна пам'ять жертвам геноциду кримськотатарського народ. Вічна пам'ять усім невинним жертвам радянського та рашистського режимів.