Ольгинська селищна військово-цивільна адміністрація

Донецька область, Волноваський район

Сергій Анатолійович Бондарев #ЦеПроСвободу , #Бути_гідним

Дата: 18.02.2023 22:39
Кількість переглядів: 105

#ЦеПроСвободу , #Бути_гідним

20 лютого Україна відзначатиме День Героїв Небесної Сотні.

Цього дня ми будемо вшановувати пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України. «Небесною Сотнею» називають загиблих учасників Революції Гідності.

Пропонуємо дізнатися більше про героїв родом з Донеччини.

Сергій Анатолійович Бондарев народився 24 листопада 1981 року в місті Краматорськ Донецької області. Як фахівець у галузі інформаційних технологій Сергій Бондарев розробляв програмне забезпечення та долучався до управління проєктами й командами. У 2004 році Сергій приїжджав до столиці як активіст Помаранчевої революції.

Під час Революції Гідності 2013–2014 років Сергій Бондарев не залишився осторонь вирішальних для країни подій. Із перших днів Євромайдану Сергій відвідував мітинги у середмісті Києва. Однак наприкінці листопада захворів і дуже переймався тим, що не міг бути з протестувальниками в ніч на 30 листопада, коли на майдані Незалежності їх звірськи розганяв "Беркут". Згодом щотижня виходив на недільні віча, часто приходив на Майдан і після роботи, допомагаючи активістам будувати та охороняти барикади.

Увечері 18 лютого 2014 року, завершивши роботу, Сергій також доєднався до майданівців. Він повідомив дружині, що буде на барикадах до останнього й, не маючи жодного засобу особистого захисту, приїхав у середмістя столиці, де силовики готувалися до штурму Майдану. О 19:40 говорив із другом, за словами якого мав піднесений настрій, бо вірив у перемогу. Однак уже близько 20-ї години, перебуваючи поблизу Будинку Федерації профспілок України, отримав чотири вогнепальні поранення. Сергія доправили до Київської міської клінічної лікарні №18, де від отриманих ран о 23:50 того ж самого дня він помер. Рідні та колеги Сергія не одразу дізналися про його загибель. Дружина Світлана розмістила в інтернеті оголошення з проханням допомогти знайти чоловіка, а за два дні дізналася, що він загинув.

Сергія Бондарева поховано на кладовищі селища Чабани Київської області. За громадянську мужність, патріотизм, героїчне обстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції Гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Сергієві Бондареву було присвоєно звання "Герой України" з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (посмертно). Почесний патріарх УПЦ Філарет 4 липня 2015 року нагородив його медаллю "За жертовність і любов до України", а верховний архиєпископ Києво-Галицький УГКЦ Святослав 8 травня 2016 року відзначив почесною грамотою (посмертно). Ім’я та портрет героя викарбувано на тимчасовому меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві та на Меморіалі Героїв Небесної Сотні у Львові. 23 жовтня 2015 року в Києві у приміщенні 18-го корпусу НТУУ "Київський політехнічний інститут", в якому навчався Сергій Бондарев, було встановлено меморіальну дошку на його честь. 27 листопада 2015 року в місті Краматорськ у приміщенні загальноосвітньої школи № 9, де навчався герой, теж з'явилася меморіальна дошка.

За матеріалами Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності.

Фото без опису


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь