День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

Дата: 15.02.2023 09:03

ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ

Щороку 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Пам’ятну дату встановлено згідно з Указом Президента України «Про День вшанування учасників бойових дій на території інших держав» від 11 лютого 2004 р. № 180/2004.

Саме 15 лютого 1989 року завершився вивід радянських військ з території  Афганістану. Війна, яка тривала більше 9 років з 25 грудня 1979 року, завершилась поразкою для Радянського Союзу. Це став перший збройний конфлікт після Другої світової війни, участь у якому визнала СРСР. Радянський уряд відправляв на цю війну солдат строкової служби, тому у юнаків із України, які стали учасниками цієї війни,  вибору не було.
Втрати українців у цій війні склали більше трьох тисяч загиблими, тисячі учасників бойових дій отримали поранення, контузії, були скалічені. 306 військових – мешканців Донецької області, не повернулись додому з цієї війни.

Починаючи з 1992 року, із здобуттям Україною незалежності, українським військовим довелось стати учасниками миротворчих місій під егідою ООН, НАТО та інших міжнародних організацій. Це були операції в Югославії, Грузії, Боснії і Герцеговині, Хорватії, Лівані, Кувейті, Іраку, С’єра-Ліоне тощо. За даними Міністерства оборони України з 1992 року в міжнародних миротворчих операціях взяли участь майже 44 тисячі військовослужбовців, 54 з них загинули.

Бойовий досвід воїнів-афганців, які виступили на захист своєї Батьківщини під час російсько-української війни та повномасштабного вторгнення росії, допомагає їм отримувати такі необхідні перемоги над ворогом у боротьбі за незалежність і територіальну цілісність України.Фото без опису