Розірвання шлюбу онлайн. Інформує Міністерство юстиції України

Дата: 02.02.2023 18:58

Відповідно до статті 1️⃣0️⃣6️⃣ Сімейного кодексу України, подружжя, яке не має дітей, має право подати до органу державної реєстрації актів цивільного стану заяву про розірвання шлюбу.

Якщо один із подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до органу державної реєстрації актів цивільного стану, таку заяву, нотаріально засвідчену або прирівняну до неї, від його імені може подати другий із подружжя.

Орган державної реєстрації актів цивільного стану складає актовий запис✍️ про розірвання шлюбу після спливу 1️⃣ місяця від дня подання такої заяви, якщо вона не була відкликана.

Шлюб розривається 🔚 незалежно від наявності між подружжям майнового спору.

Приймання заяв про розірвання шлюбу в режимі онлайн здійснюється через 🖥вебпортал «Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».

⚠️У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, ДП «НАІС» з 24 лютого 2022 тимчасово призупинило❌ роботу Вебпорталу з метою недопущення будь-яких несанкціонованих дій з інформацією, що міститься в ньому.