Інформація про стан виконання бюджету Ольгинської селищної територіальної громади Донецької області за 2022 рік

Дата: 18.01.2023 15:32

Інформація

за 2022 рік

Відповідно до статті 77 Бюджетного кодексу України бюджет Ольгинської селищної територіальної громади на 2022 рік був затверджений   розпорядженням керівника  ВЦА від 23.12.2021 №325.

Виконання бюджету територіальної громади до 24 лютого 2022 року та під час дії правового режиму воєнного стану здійснювалося військово – цивільною адміністрацією з урахуванням повноважень,  передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 року № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану».

Протягом дії правового режиму воєнного стану видатки бюджету територіальної громади здійснювалися з урахуванням черговості платежів, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2021 № 590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану».

За 2022 рік до загального фонду бюджету Ольгинської селищної територіальної громади надійшло 84,7 млн. грн власних та закріплених доходів, в тому числі в результаті зарахування (відповідно до положень статті 28 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» з метою сталого проходження опалювального періоду 2021/2022 років) додаткових 4 % податку на доходи фізичних осіб 1,7 млн грн.

Зниження виконання дохідної частини бюджету Ольгинської селищної територіальної громади в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України пояснюється, в першу чергу, тим, що її територія, наразі, знаходиться в тимчасовій окупації, в районі активних бойових дій, що зумовило знищення, призупинення діяльності (Великоанадольський вогнетривкий комбінат, Новотроїцьке рудоуправління), вимушену релокацію (ПрАТ «Екопрод) підприємств, які здійснювали свою діяльність на території громади з подальшою перереєстрацією частини підприємств за межами регіону тощо, а також прийняттям на державному рівні законодавчих змін щодо запровадженням низки податкових пільг.

За 2022 рік до загального фонду бюджету селищної територіальної громади надійшло 48,9 млн. грн міжбюджетних трансфертів з державного бюджету, в тому числі базова дотація – 17,7 млн. грн або 100% до плану.

Видаткова частина загального фонду бюджету селищної територіальної громади з урахуванням видатків, що здійснюються за рахунок трансфертів з бюджетів інших рівнів, виконана в сумі 42,6 млн грн, з них на утримання бюджетних установ соціально-культурної сфери (заклади освіти, культури, фізичної культури та спорту , соціального захисту) спрямовано 33,0 млн. грн.

Незважаючи на напружений стан виконання бюджету Ольгинської  селищної територіальної громади в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України, було забезпечено своєчасну та у повному обсязі виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери із нарахуваннями на неї по закладах, що фактично здійснювали свою діяльність, а також оплату простою (з урахуванням особливостей, внесених з цього питання до законодавчих та нормативно-правових актів в умовах дії правового режиму воєнного стану).

Крім того, згідно із законодавчо визначеними повноваженнями щодо залучення коштів місцевих бюджетів на виконання місцевих програм були передбачені кошти для впровадження повноважень місцевих органів влади в різних сферах діяльності, в тому числі з урахуванням впливу правового режиму воєнного стану.

Так, для забезпечення населення Ольгинської селищної територіальної громади якісними комунальними послугами, на виконання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 років, підготовку до опалювального сезону 2022/2023 років в умовах активних бойових дій на території області, нестабільного постачання електричної енергії було спрямовано 2,1 млн. грн для надання фінансової підтримки як комунальним підприємствам  Волноваської  міської територіальної громади (1,1 млн грн), так і підприємствам, що входять до складу ОКП «Донецьктеплокомуненерго» та КП «Компанія «Вода Донбасу» та надають послуги населенню та закладам бюджетної сфери територіальної  громади на загальну суму 1,0 млн. грн. шляхом передачі трансферту до обласного бюджету. За рахунок цих коштів, в першу чергу, забезпечена виплата заробітної плати працівникам цих підприємств та оплата ними за спожиті енергоносії.

Крім того, за рахунок коштів бюджету територіальної громади відповідно до Програми, затвердженої розпорядженням керівника ВЦА від 06.10.2022 №70 «Програма з контррозвідувального захисту на 2022 рік по Ольгинській селищній територіальній громаді» здійснювалися заходи з територіальної оборони,  а також з метою  посилення зміцнення обороноздатності держави в межах повноважень, наданих законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про правовий режим воєнного стану», «Про основи національного спротиву» та іншими, а також враховуючи тимчасову сплату податковими агентами до бюджету селищної територіальної громади податку на доходи фізичних осіб з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу, була надана підтримка державним органам, що наразі забезпечують відсіч збройній агресії Російської Федерації проти України на території області.