Спрощено процедуру для українців, які виїжджають з ТОТ без документів

Дата: 15.10.2022 23:20

Спрощено процедуру для українців, які виїжджають з ТОТ без документів

? Вчора під головуванням Віцепрем’єрки Ірини Верещук відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань захисту прав громадян, які потребують допомоги у поверненні в Україну.

? Група була створена декілька днів тому за дорученням Кабінету Міністрів України. Вона займатиметься вирішенням проблем отримання або відновлення документів громадян України, які виїхали в треті країни.

? Суть проблеми: наші співгромадяни виїжджають з ТОТ на контрольовану територію, в тому числі, через треті країни. Втім, це непросто зробити, якщо людина втратила документи.

? Як було зауважено на засіданні, згідно з Постановою №57 та змінами у Порядку перетину кордону, громадяни України до 18 років пропускаються на територію нашої держави за наявності свідоцтва про народження.

? При цьому, Державна прикордонна служба самостійно вносить дані про людину в базу. Громадяни, старше 18 років, які втратили свої документи, будуть також пропускатись за наявності свідоцтва про народження, ідентифікацію особи будуть проводити вже на території України.

? Також членами робочої групи прийнято рішення розширити повноваження консульств України в Казахстані, Туреччині, Грузії, Естонії та Латвії з метою спрощення та пришвидшення порядку видачі тимчасового посвідчення особи на повернення в Україну.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Оперативна інформація про роботу Міністерства в телеграм каналі