Що необхідно знати кожному

Дата: 23.12.2021 09:29

«Захисні споруди цивільного захисту:сховища,укриття. Підвищення захисних властивостей підвалів та погребів»

Захисні споруди цивільного захисту – інженерні споруди, призначені длязахисту населення від впливу небезпечних факторів, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій або терористичних актів.

До захисних споруд цивільного захисту належать:

сховище – герметична споруда для захисту людей, в якій протягом певного часу створюються умови, що виключають вплив на них небезпечних Фото без описуфакторів, які виникають внаслідок надзвичайної ситуації,воєнних(бойових) дій та терористичних актів;                                                                                                 1

протирадіаційне укриття – негерметична споруда для захисту людей, вякій створюються умови, що виключають вплив на них іонізуючого опромінення у разі радіоактивного забруднення місцевості;

швидкоспоруджувана захисна споруда цивільного захисту – захиснаспоруда, що зводиться із спеціальних конструкцій за короткий час для захистулюдейвід дії засобів ураження вособливийперіод.

Для захисту людей від деяких факторів небезпеки, що виникають внаслідок надзвичайних ситуацій у мирний час, та дії засобів ураження вособливий період також використовуються споруди подвійного призначеннята найпростіші укриття.

Споруда подвійного призначення – це наземна або підземна споруда, щоможе бути використана за основним функціональним призначенням і длязахисту населення. (підземний простір метрополітену, підземні паркінги,підземніпереходи тощо)

Найпростіше укриття- це фортифікаційна споруда, цокольне абопідвальне приміщення, що знижує комбіноване ураження людей віднебезпечних наслідків надзвичайних ситуацій, а також від дії засобівураженнявособливийперіод.

Класифікаціязахиснихспоруд:

а)запризначенням:

• Для захисту населення;
  • для розміщення органів управління ЦО;

б)замісцемрозташування:

• вбудовані;
  • що стоять окремо;

в)за терміном будівництва:

• збудовані завчасно;
  • швидкозведені;

г)по забезпеченню фільтровентиляційним обладнанням:

• забезпечені     фільтровентиляційним     обладнанням               промисловоговиготовлення;
  • забезпечені      спрощеним      фільтровентиляційним                обладнанням,виготовленим з підручних матеріалів;

д)по захисним властивостям:

• сховища;
  • протирадіаційні укриття.

Сховище–засіб колективного захисту від засобів нападу, яке взмозі витримати значні навантаження надлишкового тиску, захищати людей від радіоактивного бруду (зараження), отруйних речовин, біологічних засобів, а також від небезпечного впливу високих температур та продуктів горіння у разі виникненні пожеж.

Помісткості(кількістьукриваємих)сховища поділяються:

• намалі–150-600осіб;
  • Фото без описусередні–від600до2000осіб;
  • великі–більше2000 осіб.                                                                                    2

Режими вентиляції:

• чистої вентиляції;
  • фільтровентиляції;
  • регенерації повітря.

Сховища поділяються на класи –І,ІІ,ІІІ,ІV:

Ркг/см2

Кзах