Володимир Григорович Наумов #НебеснаСотня #РеволюціяГідності #ЦеПроСвободу #Бути_гідним
Володимир Григорович Наумов народився 9 березня 1970 року у селищі Шевченко Добропільського району Донецької області. Мав двох старших братів. Після закінчення школи у селищі Світле вступив до Слов’янського сільськогосподарського технікуму. У 1989 році Володимира призвали до армії, тож чоловік служив у Німеччині. Після демобілізації працював водієм: спочатку на нафтовій базі міста Лозова Харківської області, згодом – у радгоспі та ЖЕКу на Донеччині.
Був двічі одружений, мав трьох дітей – доньку Юлію та синів Арсенія та Єгора.
За спогадами близьких, Володимир завжди пишався тим, що народився в один день із Кобзарем, і знав багато шевченкових віршів напам’ять.
Участь у Революції Гідності. До лютого 2014 року Володимир пильно стежив за подіями Революції Гідності у новинах, і зрештою вирішив долучитися до протестувальників. 14 лютого вирушив до Києва. На Майдані записався до Самооборони та отримав один із її атрибутів – жовту хустку. За свідченнями очевидців, саме через неї був затриманий беркутівцями в ніч проти 18 лютого. На ранок його тіло з ознаками насильницької смерті знайшли на Трухановому острові в Києві. Попри сліди катувань на тілі загиблого, міліція висунула версію, що він наклав на себе руки, стрибнувши з Пішохідного мосту.
Володимирові Наумову було 43 роки.
Пошанування. Володимира Наумова поховано в містечку Родинське на Донеччині. За громадянську мужність, патріотизм, героїчне обстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння українському народу, виявлені під час Революції Гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Володимирові Наумову було присвоєно звання "Герой України" з удостоєнням ордена "Золота Зірка" (посмертно). Почесний патріарх УПЦ Філарет 4 липня 2015 року нагородив його медаллю "За жертовність і любов до України" (посмертно), а верховний архиєпископ Києво-Галицький УГКЦ Святослав 8 травня 2016 року відзначив почесною грамотою (посмертно). Ім’я та портрет Володимира викарбувані на тимчасовому меморіалі Героїв Небесної Сотні у Києві на алеї Героїв Небесної Сотні, а також Меморіалі пам’яті Героїв Небесної Сотні у Львові. У 2015 році у Світлівській середній школі встановлено меморіальну дошку на честь Володимира Наумова.
За матеріалами Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)