Уряд змінив правила проведення електронних аукціонів малої приватизації

Дата: 05.09.2022 23:04

Уряд змінив правила проведення електронних аукціонів малої приватизації

Кабінет Міністрів України змінив Порядок проведення електронних аукціонів для продажу об’єктів малої приватизації та визначення додаткових умов продажу.

Передбачені наступні новації:

- запровадження повторного електронного аукціону за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій;

- скорочення періоду між аукціонами з 20-35 до 10-15 календарних днів;

- підписання протоколу про результати електронного аукціону шляхом накладання кваліфікованих електронних підписів;

- сплата переможцем електронного аукціону ціни продажу об’єкта приватизації протягом 20 робочих днів з дня формування протоколу про результати аукціону;

- укладення договору купівлі-продажу об'єкта приватизації протягом 25 робочих днів з дня, наступного за днем формування протоколу;

- опублікування органом приватизації в електронній торговій системі наказу про завершення приватизації протягом 10 календарних днів з дня його видання.

Нагадаємо, постанова приводить правила проведення електронних аукціонів у відповідність до Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна».

Ці законодавчі зміни сприятимуть процесам релокації підприємств в умовах воєнного стану та економічному відновленню держави.

Як повідомлялось, починаючи з вересня Уряд відновить приватизацію підприємств державної власності, процедури для продажу об'єктів малої приватизації були приведені до вимог військового часу.