14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - День ліквідатора.

Дата: 14.12.2021 08:29

Катастрофа, яка сталася 26 травня 1986 року, вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Радіоактивного ураження зазнали щонайменше 600 000 осіб, насамперед - ліквідатори катастрофи.
Саме ліквідатори першими взяли на себе приборкання радіаційної стихії, саме вони ціною свого здоров’я та, навіть, життя врятували не лише Україну, а й усе людство від руйнівного впливу наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Висловлюємо глибоку повагу та подяку всім ліквідаторам, міжнародним партнерам та працівникам зони відчуження, які щодня працюють над забезпеченням радіаційної та екологічної безпеки.
Низько схиляємо голови перед тими, хто віддав життя зупиняючи ядерну загрозу та висловлюємо слова щирої подяки усім ліквідаторам. Зичимо Вам здоров’я та довголіття, миру та злагоди Вашим родинам.Фото без опису