Про щеплення тварин від сказу

Дата: 05.10.2021 13:25

ОГОЛОШЕННЯ

З метою забезпечення контрольованої епізоотичної ситуації із сказу Служба ветеринарної медицини у Волноваському районі розпочинає проведення щорічної осінньої кампанії по проведенню профілактичних щеплень проти сказу домашніх улюбленців, які належать мешканцям  смт.Ольгинка.

Вакцинація буде здійснюватись подворово за графіком:

06.10.2021 року з 9.00 години – вулиці Привокзальна, Центральна, Українська

07.10.2021 року з 9.00 години – вулиці Заводська, Побєди, Молодіжна, Яблунева, Сонячна,  Водоп’янова,  Хлібосольна, Ювілейна, Строітелів

08.10.2021 року з 9.00 години – центр селища.

Нагадаємо, що СКАЗ – це гостре інфекційне захворювання всіх теплокровних тварин і людини (хворіють всі види домашніх, сільськогосподарських та диких тварин), що характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Людина заражається від хворих тварин через покуси або коли слина потрапляє на слизові оболонки чи пошкоджену шкіру, через подряпини. Потрапивши до рани, вірус може зберігатися від кількох годин до кількох тижнів, тут він доторкується до нервових закінчень і починає рухатися до ЦНС, де розмножується у нейронах.

Щепленню підлягають всі тварини, починаючи з 2-ох місячного віку – це собаки, коти з 4-ох місячного віку. Вакцина – безкоштовна, а само щеплення коштує 10 (десять) грн.

До сказу не варто ставитись легковажно, розраховуючи, що ви ніколи не зіткнетесь із хворою твариною. Тим більше вакцина не спричиняє ускладнень, легко переноситься тваринами і дає надійний захист.

Тому не зволікайте!